Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja - peeling mechaniczny.Naskórek ludzki złuszcza się codziennie w sposób niedostrzegalny. Proces ten zachodzi przy współudziale potu, który sprawia, że komórki rogowe pęcznieją obluzowują się i odpadają.


mikrodermabrazja Kielce

Na czym polega mikrodermabrazja.Mikrodermabrazja należy do zabiegów mechanicznego złuszczania naskórka. Pozwala na powolne kontrolowane ścieranie powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną.
Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu mechanicznym zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, które różnią się między sobą średnicą oraz grubością ziaren diamentu. Wybór odpowiedniej gradacji, czyli rozmiaru ziaren jakie znajdują się na głowicy, oraz jej średnica, określają rozległość zabiegu i głębokość złuszczania naskórka. W trakcie przeprowadzania zabiegu mikrodermabrazji kosmetyczka ściera warstwę rogową naskórka,  przesuwając głowicę w określonym kierunku i powtarzając procedurę aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Mikrodermabrazja diamentowa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem złuszczania naskórka. Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej są skuteczne w usuwaniu płytkich przebarwień, drobnych zmarszczek, zwężaniu porów skórnych, zmniejszeniu łojotoku i szorstkości skóry oraz likwidacji rogowacenia okołomieszkowego. Stosowana jest również przy odmładzaniu skóry, korekcji zmarszczek i blizn oraz do oczyszczania skóry.

Stoswanie mikrodermabrazji.


Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów. Jest to średnio 5 zabiegów w odstępach od jednego tygodnia do czterech tygodni. Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta.  Po każdym zabiegu mikrodermabrazji diamentowej poprawa skóry jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie zabiegu mikrodermabrazji.  Zabieg mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry, począwszy od łojotokowej i trądzikowej, poprzez wrażliwą i suchą. Nie powinno się wykonywac tego zabiegu na skórze naczyniowej, cienkiej, z teleangiektazjami oraz na płytko unaczynionej gdyż podczas zasysania głowicą można uszkodzić kolejne naczynia krwionośne.

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że ten peeling mechaniczny jest bezbolesny, bardzo prosty i trwa krótko. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie powoduje uczuleń i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego.


Przeciwwskazania do mikrodermabrazji.


  •   stany zapalne skóry
  •   trądzik różowaty, aktywny, ropny trądzik
  •   dermatozy zapalne np. łuszczyca,
  •   skłonność do  bliznowców
  •   płytko unaczyniona skóra
  •   infekcje skórne (np. brodawki wirusowe, aktywna opryszczka i inne)
  •   nowotwory skóry, włókniaki, znamiona,  naczyniaki jamiste
  •   przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. aspiryna, polopiryna (odstawić 24 h przed zabiegiem)