Odchudzanie.


Otyłość i związane z tym odchudzanie.


W dzisiejszych czasach problem nadwagi i otyłości jest bardzo często spotykanym zjawiskiem. Duża ilość chemii zawarta w żywności, ukryte niezdrowe tłuszcze w produktach spożywczych, brak aktywności fizycznej i wiele innych czynników wpływają na to, że zarówno mężczyźni, kobiety jak i osoby bardzo młode często zmagają się z problemem nadwagi lub nawet otyłości.

Jeżeli taki problem już wystąpi należy działać. Przede wszystkim dobrze jest zmienić nawyki żywieniowe. 5 lub 6 posiłków dziennie podzielonych na niewielkie porcje, to bardzo rozsądne i zdrowe rozwiązanie. Organizm ma dostarczane rację pożywienia w równych odstępach czasu. Nie ma zatem potrzeby magazynowania, tak jak w przypadku kiedy posiłki spożywane są nieregularnie, rzadko i w dużych ilościach. Powód gromadzenia przez organizm tkanki tłuszczowej jest bardzo prosty. Jeśli organizm nie dostanie pożywienia a posiłki spożywane są bardzo rzadko i w dużych ilościach, zaczyna się magazynowanie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Powód jest prosty: organizm broni się przed zagłodzeniem. Jest to bardzo podobne zjawisko, do zjawiska związanego z występowaniem przebarwień skórnych. Jeśli nadmiernie, zbyt długo długo i intensywnie poddajemy się działaniu promieni słonecznych, to skóra "na wszelki wypadek" w obawie przed poparzeniem, wytwarza nadmierna ilość barwnika – melaniny dzięki czemu tworzą się nieestetyczne przebarwienia. Robi to w obawie przed kolejną, intensywną ekspozycją na słońce.

Jak się odchudzać?

Odchudzanie czyli co jest ważne. Podczas walki z nadwagą oraz otyłością skóra poddawana jest nieustannej pracy. Kiedy przybieramy na wadze skóra rozciąga się. Gdy chudniemy kurczy się. Pojawia się również cellulit, który w wielu przypadkach pojawia się również u osób bardzo szczupłych. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji i zadbać o estetyczny wygląd należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze odpowiednio zbilansowana dieta. Zbyt szybkie chudnięcie powoduje, że skóra kurczy się za szybko. Skutkiem czego jest jej nadmiar i wiotkość.

Drugim bardzo ważnym aspektem przy odchudzaniu jest picie dużych ilości wody. Nawodniony organizm to zdrowy organizm.  Dodatkowo pozbywamy się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii ułatwiające tym samym chudnięcie.

Następnym bardzo ważnym czynnikiem jest aktywność fizyczna. Chociażby minimalna dawka codziennego ruchu usprawnia i przyspiesza metabolizm. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie warto zadbać również o wygląd skóry i sprawdzić aby wyglądała zdrowo i atrakcyjnie.


Zabiegi ułatwiające odchudzanie.

Zabiegi odchudzające - szereg gabinetów i salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie zabiegi, które świetnie wspomagają proces odchudzania. Dzięki nim możemy sprawić, że ten proces będzie bardziej efektywny i przyniesie spektakularne efekty.

Doskonałym zabiegiem na defekty otyłości miejscowej tj. np. tzw. "oponka" brzuszna, wewnętrzna strona ud czy ramiona, jednym słowem wszystkie te partie ciała z których bardzo trudno jest się pozbyć tkanki tłuszczowej nawet przy pomocy ćwiczeń jest liposukcja ultradźwiękowa.

Liposukcja ultradźwiękowa zwana również liposukcją kawitacyjną polega na działaniu na tkankę tłuszczową ultradźwiękami. Jeśli urządzenie do liposukcji wyposażone jest również w drugą głowicę na podczerwień (IR) przyspiesza oraz maksymalizuje znacznie efekt końcowy. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu, któremu podawana jest skóra przed użyciem ultradźwięków, tkanka tłuszczowa niszczona jest znacznie szybciej, a fala ultradźwiękowa może przeniknąć znacznie głębiej. Działanie tego zabiegu polega na tym, że dzięki zastosowaniu ultradźwięków, otoczki okalające komórki tłuszczowe ulegają degradacji. Do organizmu zostają uwolnione wolne kwasy tłuszczowe, które są metabolizowane w wątrobie i traktowane identycznie jak tłuszcz dostarczany z pożywienia.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej należy wykonywać w tygodniowych odstępach. Z uwagi na to że do organizmu dostarczana jest dodatkowa ilość tłuszczy, minimalny odstęp to 5 dni. Pierwsze efekty utraty zbędnych centymetrów zauważalne są od 3-5 tygodnia licząc od daty wykonania pierwszego zabiegu. Istnieje szereg przeciwwskazań które uniemożliwiają korzystanie z liposukcji kawitacyjnej. Spośród wielu są to między innymi: metalowe elementy znajdujące się w okolicach poddawanych zabiegowi, rozrusznik serca, choroby i stany nowotworowe (5 lat po zakończeniu leczenia można rozpocząć terapię, ale wskazana jest dodatkowa konsultacja z lekarzem) , przewlekłe choroby narządów wewnętrznych przede wszystkim wątroby i nerek itd.