Przebarwienia

Przebarwienia skórne.

przebarwienia Kielce

Przebarwienia skórne pojawiają się najczęściej w miejscach, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. Jest to głównie twarz z zaznaczeniem czoła, nosa, policzków górnej wargi, a także szyi i dekoltu. Na wystąpienie przebarwień narażone są również dłonie gdyż to właśnie one są narażone na nieustający i bezpośredni kontakt ze słońcem. Duży wpływ na powstawanie przebarwień skórnych mają również zmiany hormonalne, które są związane z przyjmowaniem leków takich jak tabletki antykoncepcyjne, okres po przebytej ciąży gdzie organizm kobiety również narażony jest na olbrzymie zmiany hormonalne, jak również choroby tarczycy oraz wątroby. W kosmetyce najważniejsza jest profilaktyka czyli zapobieganie. Aby zapobiegać przebarwieniom skóry najskuteczniejszą metodą jest regularna ochrona przeciwsłoneczna. Bardzo pomocne są  różnego rodzaju kremy oraz emulsje zawierające filtryUVA oraz UVB. Zabiegami kosmetycznymi na powierzchowne przebarwienia skórne są: peeling ziołowy Jadwiga

Jest to świetne zabieg, który pozwala na wyrównanie kolorytu skóry oraz znaczną redukcję lub pozbycie się płytko umiejscowionych przebarwień. Zabieg przeprowadza doświadczona kosmetyczka. Do tego celu stosuje ona mieszankę ziołową która zostaje wtarta w skórę. Skóra zaczyna złuszczać się po około 3 dniach. Całkowity proces złuszczania przebiega w ciągu 7 dni. Wtedy to naskórek złuszcza się bardzo intensywnie. Można to porównać z łuszczeniem się („schodzeniem skóry”) po nadmiernej ekspozycji na słońce. Po 5-7 dniach udajemy się na kolejną wizytę, która ma na celu  usunięcie resztek martwego naskórka. Zabieg polecany jest zarówno dla osób młodych jak i starszych. Osoby borykające się z problemem trądziku i stanów potrądzikowych doskonale kwalifikują się do tego zabiegu. Jednakże duże nasilenie trądziku w fazie aktywnej jest całkowitym przeciwwskazaniem do wykonania peelingu ziołowego Jadwigi. W celu odmłodzenia i rewitalizacji skóry a tym samym pobudzenia kolagenu i elastyny zabieg wykonuje się jednorazowo lub kilka razy w roku.

Przed wykonaniem peelingu ziołowego dobrze jest wykonać mechaniczne oczyszczanie skóry aby zoptymalizować efekt końcowy.

Więcej informacji n.t. przebarwień i walki z nimi znajdziesz pod podanym niżej odnośnikiem.

usuwanie przebarwień w Kielcach